Gdzie znaleźć wzór do dziergania? – na Ravelry oczywiście!


DRUTY, RAVELRY, SLOWLIFE, SZYDEŁKO, WEŁNOHOLICY, WOOLMASTERKI, ZWOOLNIJ / sobota, 20 marca, 2021

Wiesz już CO TO JEST RAVELRY. I wiesz JAK ZAŁOŻYĆ KONTO NA RAVELRY (a jeśli nie, to kliknij i dowiedz się szybko).

Jeśli masz już swoje konto w najlepszym “klubie” dziewiarskim, to dzisiaj dowiesz się jak znaleźć tam wzór do dziergania, idealnie pasujący do Twoich potrzeb.
A jeśli Twoje konto na Ravelry zdążyło już porosnąć pajęczynami, zawarte tu instrukcje pomogą Ci skutecznie
 je odkurzyć.

Gdzie znaleźć wzór do dziergania?

Wiesz pewnie, jak uciążliwe potrafi być wyszukiwanie wzorów w Internecie. Albo nie ma nic odpowiedniego, albo wybór jest za duży. Tak czy siak bywa, że traci się mnóstwo czasu, który przecież mogłabyś by spożytkować lepiej – na przykład dziergając 😉

Dziś pokażemy ci, jak wyszukiwać wzory na robótki na Ravelry. A jest on dość zaawansowany i pozwala na znalezienie dokładnie tego, czego szukasz. Bez rozpraszania i bez straty czasu.

Jak znaleźć idealny wzór – instrukcja krok po kroku.

  1. Zaloguj się na swoje konto Ravelry. (Jeśli jeszcze go nie masz, TUTAJ znajdziesz instrukcje jak takie założyć.) Kliknij w zakładkę “Wzory” na górze. W wersji mobilnej musisz najpierw rozwinąć menu w lewym górnym rogu.
  2. Wybierz opcję “Wyszukiwanie zaawansowane”. Widzisz ile możliwości?
  3. Wybierz tyle opcji, ile tylko chcesz! Kategoria, technika, grubość, długość i rodzaj włóczki, trudność, dostępność – to naprawdę tylko niektóre z nich!
  4. Wszystkie wybrane przez ciebie możliwości znajdziesz na górze ekranu. Wyniki możesz sobie zapisać, lub podzielić się nimi z inną dziewiarką.
  5. Wyniki, które ci wyskoczyły, możesz sobie teraz posegregować według trudności, popularności, ilości zużytej włóczki, daty pojawienia się na Ravelry, a nawet alfabetycznie. Tak, żeby tobie było wygodnie przeglądać.
  6. Upatrzyłaś sobie jakiś wzór, który ma szansę stać się Tym Jedynym? Kliknijmy i przyjrzyjmy mu się bliżej. Zobaczysz tu krótki opis, cenę lub link zewnętrzny do darmowego wzoru, szczegóły techniczne jak np. wymagana włóczka i rodzaj szydełka lub drutów. Oraz ocenę przyznaną przez innych użytkowników, którzy wzór już wypróbowali. Gdy skończysz, też będziesz mogła taką wystawić. I dodać zdjęcie gotowego projektu.

Co zrobić gdy już wybrałaś?

Tu też możesz zdecydować, czy wzór ci się podoba i chcesz wypróbować go jako bieżący projekt (Utwórz Projekt), czy może powinien poczekać na swoją kolej (Dodaj do Kolejki, ang. Add to queue). Możesz też dać ravelrowego “lajka”, czyli kliknąć w Zapisz w Ulubionych, dodać do biblioteki, lub podzielić się nim z bliską osobą.

Jak widzisz posiadanie konta na Ravelry pozwala na bardzo detaliczne wyszukiwanie wzorów. W ten sposób znajdujesz dokładnie to, czego chcesz, bez zbędnego rozpraszania i frustracji. Zaoszczędzony czas możesz teraz swobodnie przeznaczyć na tworzenie jakiegoś włóczkowego cuda 🙂  

A co jeśli chcesz dziergać z wełny?

A jeśli postanowisz wydziergać coś pięknego z prawdziwej polskiej wełny, to zapraszam Cię TUTAJ po jakiś kłębuszek  Tatrawool 😉

Sklep z wełną

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.