ROBIMY ŁAŃCUSZEK

Jak zrobić łańcuszek na szydełku?

OD CZEGO ZACZNIEMY?

Przede wszystkim, gratuluję że chcesz nauczyć się czegoś nowego. 🙂 Na prawdę super! Zobaczysz, że to niezwykła frajda i wiele korzyści nie tylko dla Ciebie, ale i dla otoczenia, które zaczniesz upiększać swoją pracą 🙂

Na początek musisz nauczyć się robić łańcuszek. Łańcuszek musi być tak długi, jak szeroka ma być Twoja robótka. Oczywiście jeśli zaczynasz od robótki prostokątnej. Jeśli będziesz robić w kółko, to na początek potrzebujesz krótkiego łańcuszka, który zamkniesz, tworząc lupkę. Ale wszystko po kolei…

Filmy, które dla Ciebie wybrałam, pokazują według mnie jasno i przystępnie jak wykonać poszczególne elementy. Obejrzyj, zobacz, który do Ciebie najbardziej przemawia i testuj. Nie zrażaj się, tylko próbuj, aż zaczniesz produkować łańcuszki z niezwykłą łatwością. Łańcuszek można wykorzystać na różne sposoby, nie tylko jako start robótki, tzn. może być przydatny sam w sobie, jako np. sznurówki do bucików, albo sznureczki do czapki, albo inne długie elementy. Odpowiednio gruby, może nawet służyć jako pasek do torebki. Sama zdecyduj co stworzysz! Do dzieła!

Filmy na tej stronie, nie są mojego autorstwa, ale są przeze mnie wybrane, aby Ci je polecić. Oglądając te filmy, oglądasz je bezpośrednio ze strony właściciela, czyli z kanału YOUTUBE należącego do autora filmu.

Gdyby Cię gdzieś poniosło w fale internetu, nie zapomnij tu wrócić 🙂

Zanim zaczniesz polecam Ci zrobić sobie kubek ciepłej kawy, herbaty lub po prostu wziąć szklankę wody i usiąść w wygodnym miejscu. Najlepiej byłoby też, gdyby był to dla Ciebie czas, w którym możesz się przez chwilę spokojnie skupić.

WRZUĆ NA LUZ! WSZYSTKO JEST TRUDNE, ZANIM STANIE SIĘ ŁATWE!

Podejdź do tematu na luzie, w końcu chodzi o to aby się odstresować, a nie przysparzać sobie nerwów. Oczywiste jest, że za pierwszym razem wszystko wydaje się trudniejsze, niż jest w rzeczywistości. Nie wszystko musi udać się od razu. Najprostszy przykład, to ten z nauką chodzenia. Przecież dziecko, które stawia pierwsze kroki nie rezygnuje z podnoszenia się po pierwszym upadku. Ba, nawet po trzecim i dziesiątym. A zobacz jak teraz świetnie trzymasz się na nogach. Z robieniem na szydełku jest tak samo 🙂  Jeśli spróbujesz kilka razy zrobić coś, co na początku nie wychodzi, zacznie przychodzić Ci to z coraz większą łatwością, aż dojdziesz do etapu, na którym nie będziesz już myśleć o tym, co robią twoje ręce, będziesz tylko liczyć słupki i półsłupki.

AHA!

Aby podzielić się wrażeniami, trudnościami i sukcesami wpadnij na KAWE (Klub Anonimowych WEłnoholików) – czyli grupę na Facebooku stworzoną właśnie w tych celach.

Do grupy zapisz się TUTAJ.

 

A teraz do dzieła! Powodzenia i cierpliwości!

Bądź dla siebie wyrozumiała Kobieto! Nie poddawaj się Mężczyzno!

(Nikogo tu nie dyskryminuję, gorąco zapraszam również mężczyzn, ale z racji przewagi płci żeńskiej, w tej odmianie zwracam się do czytelniczek, więc z góry proszę Panów o wybaczenie)

Na początek: według mnie baaardzo przejrzyście pokazane jak zacząć. Grube szydełko i gruby bawełniany sznurek.

A tutaj wersja z cienkiej włóczki, na cienkim szydełku.

A tutaj Pan bardzo konkretnie i przejrzyście  (jak to panowie mają w zwyczaju;)) prezentuje nam jak stworzyć łańcuszek na szydełku.

Również bardzo wyraźnie i krótko przedstawione, tym razem z twardego bawełnianego sznurka.

Wszystkie te filmy prezentują dokładnie tę samą czynność, podstawę szydełkowania. Wybierz ten, który Tobie najlepiej odpowiada i do dzieła!

Masz już swój pierwszy łańcuszek?

Zrób mu zdjęcie i pokaż na GRUPIE. Czekamy tam, by uczcić Twój pierwszy sukces!