OCZKA LEWE

Oczka lewe. Cóż więcej powiedzieć. Jak je poznasz, to połowę już umiesz. Jeszcze tylko prawe… A może prawe już znasz, więc po ogarnięciu lewych umiesz robić na drutach!

Yeah!!!

Tutaj jest fajnie pokazane jak trzymać nitkę, i jak prawidłowo przerabiać oczka lewe. Jest to dokładnie taki sposób, jakim ja wykonuję swoje lewe oczka. Metoda z ruchomym palcem wskazującym u mnie wykształciła się naturalnie, nawet nie musiałam tego specjalnie ćwiczyć, a robię tak od niedawna, bo wcześniej dziergałam po heretycku, czyli nitkę nawijałam na drut od dołu, a nie od góry, w związku z czym moje oczka wychodziły przekręcone. Ale sami zobaczcie…

Tutaj oczka lewe według Iwony Eriksson.

Tutaj oczka lewe na grubych drutach. Wstawiam je w kontynuacji do poprzednich filmików, ale jest to właśnie przykład robienia oczek lewych po heretycku. Czyli nitka nawijana jest na drut od dołu, a nie od góry. Na pierwszy rzut oka w wyrobionym rzędzie nie widać różnicy, ale oczka, które wyszły są przekręcone. Jeśli z drugiej strony robótki poprowadzimy odpowiednio druty, to mogą one wyjść proste, ale więcej o tym na dole w filmie Iwony Eriksson Czy dziergasz po heretycku?

A tutaj druga wersja oczek lewych na grubych drutach. Tym razem oczka wykonane są prawidłowo, ale nieco inaczej. Ten sposób to tzw. styl angielski.  W tej wersji nitki prowadzącej do kłębka nie trzymamy nawiniętej na palec wskazujący lewej ręki, ale narzucamy ją prawą ręką na drut i przewlekamy. Zobaczcie sami. Może komuś ta metoda przypadnie do gustu.

 

A tutaj zobaczysz różnicę pomiędzy oczkami prostymi (otwartymi), a oczkami przekręconymi (heretyckimi).

 

Jest mnóstwo sposobów trzymania nitki, przerabiania oczek prawych, lewych, trzymania drutów. Musisz znaleźć swój sposób. Rób tak jak Ci wygodnie. To jest Twój relaks. Nie idź na łatwiznę, bo podczas nauki może być trudniej, ale z czasem będzie łatwiej, a druty staną się przedłużeniem Twoich rąk.

Nie poddawaj się! Ćwicz!

A swoimi pięknymi lewymi oczkami lub dziwolągami jakie powstaną na Twoich drutach pochwal się na GRUPIE.

Klub Anonimowych WEłnoholików (KAWE)

Tutaj będziemy świętować Twoje sukcesy i pomagać w napotkanych problemach.