Jak założyć konto na Ravelry? – prosty poradnik krok po kroku


DRUTY, DZIERGANIE, RAVELRY, SLOWLIFE, SZYDEŁKO, WEŁNOHOLICY, WOOLMASTERKI, ZWOOLNIJ / poniedziałek, 8 lutego, 2021

Wiesz już, że konto na Ravelry to must have współczesnej dziewiarki. Jeśli jeszcze tego nie wiesz to przeczytaj – co to jest Ravelry i dlaczego fajnie mieć tam swoje konto 🙂
Jeśli chciałabyś dołączyć, ale nie do końca ogarniasz jak założyć konto na Ravelry – spieszymy z pomocą.  Tutaj dowiesz się  jak sobie takie konto założyć i jak korzystać z  podstawowych funkcji, żeby wycisnąć z niego maksimum możliwości. 

Nic się nie stresuj, dowiesz się jak zrobić to krok po kroku…

Gotowa? Zdeterminowana? To zaczynamy!

Jak założyć konto na Ravelry?

1. Oczywiście najpierw wejdź na stronę www.ravelry.com (najlepiej otwórz ją w nowej karcie, abyś spokojnie mogła zaglądać do przewodnika) Znajdziesz tam opcję Log In (gdy już konto posiadasz), oraz Join now (jeśli zamierzasz dopiero dołączyć). 

Kliknij w zielony kwadracik Join Now i podaj swój adres email. 

Sprawdź skrzynkę mailową i kliknij w przesłany przez Ravelry link. Przekieruje cię on na stronę, na której musisz wykazać się kreatywnością i wymyślić sobie ksywkę, której nie ma jeszcze nikt na tym podwórku. Oraz hasło, które łatwo zapamiętasz 😉 

I w zasadzie pierwszy krok już za tobą. Gratulacje – masz konto na Ravelry 🙂

Jak zmienić język na polski?

2. Jeśli posługujesz się językiem angielskim całkiem swobodnie, możesz pominąć ten krok. Dla reszty, która chce sobie troszkę ułatwić życie – mały trik. Kliknij gdziekolwiek na stronie prawym przyciskiem myszki. Z menu, które się rozwinie, wybierz Przetłumacz na język polski. Tak działa opcja tłumaczenia strony w przeglądarce Google Chrome. Jeśli korzystasz z przeglądarki Microsoft Edge, szczegółowe instrukcje uruchomienia takiej funkcji znajdziesz tu, natomiast dodatek tłumaczący strony w Operze pobierzesz stąd.

I tyle. Możesz się teraz cieszyć widokiem Ravelry w ojczystym języku 🙂 Gdyby przestało działać, spójrz na poniższy zrzut ekranu i wybierz opcję językową w ten sam sposób.


Jak uzupełnić profil?

3. Ok, teraz czas na ustawienia twojego profilu.  W prawym górnym rogu masz swój kącik: Poczta, Fora, Mój Notebook i Profil (ang. Messages, Forum, My Notebook, Profile).W tym ostatnim możesz zmienić zdjęcie profilowe, dodać informacje o sobie, dodać linki do profili społecznościowych, a nawet ulubione słowa, imiona dzieci lub kotów, oraz zaznaczyć, w jakich jednostkach mierzysz włóczkę – metry czy jardy. Nie zapomnij kliknąć na końcu w kwadracik z Zapisz Zmiany (ang. Save changes).

Jak dołączyć do społeczności?

4. Skoro masz już ustawiony profil, czas się nim pochwalić! Z górnego menu wybierz Społeczność (ang. Community) i… wpadnij w wir wełnianego życia towarzyskiego! Udzielaj się na forach, dołączaj do grup, szukaj znajomych, podejrzyj, co dziergają twoi przyjaciele i bierz udział w dziewiarskich wydarzeniach online. Można się wkręcić bardziej niż w Facebooka 😉

Jak dodać swoje projekty?

5. Oczywiście nie będziesz się chwalić tylko profilówką i imionami kotów. Czas na prawdziwy show! Mój Notebook (ang. My Notebook) to twój kreatywny kącik, miejsce projektów i inspiracji. 

Dziś zajmiemy się tylko zakładką Projektowanie (ang. Projects). Tu wrzucisz zdjęcia i opisy wszystkich swoich dzieł, uzupełniając takie detale jak rozmiar użytego szydełka lub drutów, rodzaj włóczki, nazwa wzoru, kolory i wiele innych. 

 

Nie zapomnij kliknąć na końcu w Zapisz Zmiany (ang. Save changes)! Po dodaniu projektu zabierz się za kolejne i pokaż swoją sztukę nowym znajomym. Tu nie ma lajków, ale jest coś o wiele lepszego – możliwość zainspirowania kogoś pracą własnych rąk. 

Gratulacje!

Na dziś to tyle. Gratulacje! Masz swój profil i możesz na własną rękę rozpocząć wędrówkę po krainie Ravelry, lub… zaczekać na kolejną część samouczka. Następnym razem opiszemy eksplorowanie przebogatego zbioru wzorów dostępnych na Ravelry i zastanowimy się wspólnie, jak najefektywniej znaleźć dokładnie to, czego w danej chwili potrzebujesz – bez błądzenia po manowcach 😉 Tymczasem twoje zadanie domowe to zdobywanie przyjaciół, dołączanie do grup i zbudowanie swojego portfolio z projektami. Do zobaczenia w następnym wpisie! Baw się dobrze!   

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *