Jak dodać własny projekt na Ravelry?


DRUTY, DZIERGANIE, MOJE UDZIERGI, RAVELRY, SZYDEŁKO, WEŁNA, WEŁNOHOLICY / piątek, 30 kwietnia, 2021

Witaj w ostatniej już części naszej serii z tutorialami Ravelry. Jeśli nie wiesz o czym mowa, koniecznie wpadnij najpierw na pierwszą część: Co to jest Ravelry? Jeśli temat cię zainteresuje, mamy też wpisy: Jak założyć konto na Ravelry oraz: Gdzie znaleźć wzór do dziergania?

A dziś wykonamy sobie razem mały projekt i zobaczymy, jak wygląda zamieszczanie go na swoim profilu, zostawienie recenzji projektantowi i dzielenie się uwagami z innymi. 

Jak zamieścić swój projekt na Ravelry?

Na potrzeby tego tutoriala znalazłam najprostszy możliwy wzór na szydełko – Basic Crochet Heart czyli urocze serduszko. Po wyświetleniu strony wzoru przejrzałam informacje o średniej ocenie wystawionej mu przez innych, oraz o trudności (patrz: strzałki). Na górze zakładka Projekty (Projects) opisuje ile osób skorzystało z tego wzoru, a Komentarze (Comments) – ile osób zostawiło swoją opinię. Klikam w Utwórz Projekt i… chwytam za szydełko.  

 

W czym może pomóc Ci projekt na Ravelry?

To był szybciutki projekcik, więc pola w Edytuj Projekt wypełniłam już po jego wykonaniu. Zazwyczaj jednak warto wypełnić część z nich zaraz po utworzeniu projektu, na przykład datę rozpoczęcia, użyte szydełka/druty i wykorzystaną włóczkę. To pomaga, jeśli odłożysz robótkę na bok i po jakimś czasie zapomnisz na przykład którego rozmiaru szydełka używałaś. A tu na profilu masz wszystko czarno na białym. 

Koniecznie po ukończeniu projektu dodaj zdjęcie – żeby każdy mógł podziwiać efekt twojej pracy 🙂

Wpisz też datę rozpoczęcia i zakończenia robótki, wyraź wełnianą emotką swój poziom zadowolenia, oceń wzór pod względem ogólnym, oraz pod względem jasności tłumaczenia i trudności. 

I to mogłoby być w zasadzie tyle, ale zwróć uwagę na fakt, że jeśli korzystasz z czyjegoś wzoru, automatycznie twój projekt zostaje dodany do jego bazy. Pamiętasz tę górną zakładkę Projekty z poprzedniego screenshota? To teraz liczba zwiększyła się o kolejny – twój. 

Widzisz? Mój (a jak umieścisz swój, to będzie twój) projekt jest teraz na pierwszym miejscu. Widoczne są dla wszystkich również informacje, jakie wpisałam przy Edycji Projektu – data ukończenia, użyta włóczka, notatki, zdjęcia i poziom zadowolenia. Możesz też obejrzeć jak inni go wykonali i czerpać inspirację z ich notatek (oczywiście to da się też obejrzeć jeszcze przed rozpoczęciem robótki).    

Jeśli wzór się podobał (a mi się podobał), uprzejmie jest dać o tym znać osobie, która go zamieściła. Ewentualnie jeśli masz z nim jakiś problem, tu możesz poprosić o wyjaśnienia. Kliknij w zakładkę Komentarze (Comments) i niebieski przycisk Zostaw Komentarz (Leave a Comment). Po napisaniu kliknij w Post Comment (Zamieść Komentarz)

To teraz zostało tylko jedno do zrobienia – znalezienie kolejnego projektu i rozpoczęcie zabawy od nowa 😉 Miłego dziergania! 

 

 

POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z SERII RAVELRY ZNAJDZIESZ

TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.